کارمزد بانک های آمریکایی و اروپایی برای انتقال پول

کارمزد بانک های آمریکایی

 

 

کارمزد بانک های آمریکایی و اروپایی برای انتقال پول با توجه به اینکه قصد دریافت یا ارسال پول را داشته باشید، و حتی روش ارسال وجه که می تواند آنلاین یا حضوری باشد، متفاوت است. طبیعتاً هزینه ارسال پول در داخل کشور نسبت به انتقال به خارج از کشور، ارزان‌تر است. علت این مسئله این است که در نقل و انتقالات بین المللی پول، سیستم های مالی بیشتری مثل بانک ها و سرویس های پردازش تراکنش دخالت دارند و هر یک هزینه های خود را جداگانه حساب و کسر می کنند.

اصطلاح کارمزد بانکی به هر هزینه ای اطلاق می شود که موسسات مالی جهت افتتاح حساب، نگهداری حساب و خدمات جزئی معاملاتی به مشتریان خود تحمیل می کنند. این هزینه ها یا فقط یک بار یا به طور مداوم اخذ می شود.

هیچ یک از این کارمزدها پنهان نیست و تمام موسسات مالی بایستی درباره هزینه های بانکی خود شفاف باشند. از این رو کلیه بانک ها در وب سایت خود اطلاعات کاملی درباره هزینه های هر نوع حساب بانکی قرار می دهند.

 

کارمزد بانک های آمریکایی

این بانک ها به طور میانگین جهت پرداخت های داخلی و بین المللی کارمزدهای زیر را دریافت می کنند:

کارمزد دریافت داخلی ۱۵ تا ۲۰ دلار برای دریافت پول از یک بانک آمریکایی دیگر

کارمزد پرداخت داخلی ۲۰ تا ۳۰ دلار برای ارسال پول به یک بانک آمریکایی دیگر

دریافت های بین المللی ۱۵ تا ۲۵ دلار برای دریافت وجه از بانک های خارجی

ارسال های بین المللی ۳۵ تا ۶۵ دلار جهت ارسال پول به بانک های خارجی

هزینه پردازش ۱۰ تا ۳۵ دلار (با توجه به اینکه به صورت آنلاین و یا حضوری پرداخت شود)

هزینه ردیابی ۰ تا ۱۵ دلار برای ردیابی حواله بعد از ارسال

در جدول زیر، هزینه و کارمزدهای انتقال پول 10 بانک بزرگ آمریکایی آمده است:

 

کارمزد بانک های آمریکایی

در اکثر کشورهای دنیا از قبیل آمریکا، مشتری برای دریافت وجه از دستگاه های خودپرداز بانک های دیگر، ملزم به پرداخت کارمزد می باشد. بر اساس گزارش USA ناامیدکننده ترین مسئله درباره کارمزد خودپردازهای آمریکا این است که برای دریافت پول خودتان هم باید هزینه بپردازید. این هزینه روز به روزافزایش می یابد. با توجه به نظرسنجی bankrate.com در سال 2017 مبلغ این کارمزد به‌طور میانگین 4.69 دلار بوده که نسبت به سال 2016؛ 2.6درصد افزایش داشته است. در نمودار زیر می توانید این افزایش مبلغ کارمزد را بهتر ببینید:

کارمزد بانک آمریکایی

 

رتبه بندی شهرها

در بین 5 کلان شهر آمریکایی، بیشترین کارمزد را ساکنان پیتسبورگ می پردازند. در ادامه لیست شهرهای با بالاترین نرخ کارمزد خودپرداز را مشاهده می کنید:

  1. پیتسبورگ:5.19 دلار
  2. نیویورک: 5.14 دلار
  3. واشینگتن و کلیولند: 5.11 دلار
  4. آتلانتا: 5.05 دلار

کارمزد بانک های اروپایی

بانک های اروپایی پیروی مقررات اتحادیه اروپا هستند. بنابراین، هزینه انتقال بانکی داخل اتحادیه اروپا متفاوت است. جهت نقل و انتقالات بین المللی پول، تعرفه های سوئیفت همچنان پابرجاست. در ادامه بانک ING هلند به عنوان نمونه بررسی می شود. نرخ انتقال عادی بین المللی پول ING بر اساس مقصد و ارز یکسان نیست.

هزینه های انتقال بین المللی بانک ING متفاوت است. نوع حساب و مقصد ارسالی در این امر مؤثرند. علاوه بر این، لیستی در سایت این بانک موجود بوده که هزینه های انتقال را برای هر کشور نشان می دهد.

لینک مستقیم ورود به بانک

 

نرخ تبدیل ارز ING بانک

اگر انتقال پول شامل تبدیل ارز هم باشد، علاوه بر هزینه های ثابت انتقال، نرخ تبدیل ارز هم مهم است (به جزء انتقال یورو به حساب یورو). نرخ های مورد استفاده دو بار در روز بروزرسانی می شود و مقدار آن بستگی به زمان دریافت سفارش‌ها پرداخت دارد. انتقال وجه حضوری باشد یا آنلاین، نرخ دقیق تبدیل ارز، بعد از پردازش حواله قابل مشاهده است.

نرخ های تبدیل ارز بانک ING شامل یک حاشیه قیمت هم دارد. یعنی که نرخ خرید و فروش با نرخ میانه بازار اندکی متفاوت است. بانک های واسطه هم امکان دارد در تعیین نرخ تبدیل مؤثر باشند.

هزینه های اضافی

هنگام سفارش حواله، بانک از شما سؤال می کند که «می خواهید کدام طرف هزینه های انتقال را متحمل شود؟» شما می توانید خودتان آن را بپردازید و یا با گیرنده تقسیم کنید یا اینکه هزینه کامل حواله را بر عهده گیرنده واگذار کنید. لازم به ذکراست که بر اساس قانون، هزینه انتقال در داخل اتحادیه تجاری اروپا بایستی میان طرفین تقسیم گردد.

در صورتی که پردازش حواله توسط سیستم SWIFT انجام شود، ممکن است بانک های دیگر غیر از ING هم هزینه های ثابتی را کسر کنند. در حالیکه سیستم سوئیفت از امنیت بالایی برخوردار است اما قرار گرفتن چندین بانک در این پروسه، باعث افزایش هزینه های انتقال پول می شوند. برخی موارد، بانک های نماینده یا واسطه نرخ تبدیل ارز را مشخص می کنند.

جمع‌بندی

با توجه به اینکه میزان کارمزد بانک ها در بانک های آمریکایی و اروپایی تقریبا بالاست، پیشنهاد می شود برای عدم پرداخت کارمزد از توصیه هایی که در ادامه آمده است، استفاده کنید.

  • استفاده از کارت اعتباری برای خریدها
  • به همراه داشتن پول نقد
  • استفاده از خودپرداز بانک خودتان یا بانکی که کارمزدی برای دریافت وجه کسر نمی کند.

 

من زبانه # 1 محتوا هستم. برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. یک صبح، هنگامی که گرگور سامسا از رویاهای مضطرب از خواب بیدار شد، متوجه شد که خود را در یک تختخواب تبدیل کرده است به یک خرمالو وحشتناک.
من زبانه # 2 محتوا هستم. برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. مجموعه ای از نمونه‌های نساجی روی میز گذاشته شد – سامسا یک فروشنده مسافر بود.
من زبانه # 3 محتوا هستم. برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. قطره باران می تواند شنیده ضربه زدن به پنجره، که باعث شده او را بسیار ناراحت کننده احساس. در مورد اینکه اگر کمی طولانی بخوابم، این همه مزخرف را فراموش میکنم.
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه