Zelle چیست؟

zelle

 

Zelle یک روش ساده جهت انتقال مستقیم پول حساب های بانکی در آمریکا است که تنها چند دقیقه طول می کشد. برای این انتقال کافی ست یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه، وارد کنید. از طریق Zelle می‌توانید سریع، ایمن و راحت برای افراد بیشتری بدون توجه به اینکه در کدام بانک حساب دارند، پول بفرستید.

Zelle از وقتی در سال 2017 تأسیس شده است، خیلی زود به یکی از محبوب ترین روش های انتقال پول در ایالات متحده تبدیل شد. در حال حاضر هزاران مؤسسه مالی را به‌ عنوان مشارکت‌ کننده در شبکه خود به شمار می‌آورد و میلیاردها تراکنش را سهولت می بخشد که بیانگر تریلیون‌ ها دلار پول ارسال شده از زمان تأسیس آن می باشد.

ملیسا لاوری (Melissa Lowry) معاون تبلیغات و بازاریابی Zelle می‌گوید: پولی که از کانال Zelle برای شما ارسال می‌شود، تنها چند دقیقه بعد وارد حسابتان می ‌شود؛ حتی اگر فرستنده و گیرنده در بانک‌ های متفاوتی حساب داشته باشند. این قابلیت Zelle ، آن‌ را یک گام جلوتر از Venmo قرار می‌ دهد، چرا که پول ارسال‌ شده از طریق Venmo بعد از چند روز وارد حساب مخاطب می ‌شود».

این اپلیکیشن جدید بانکداری از جنبه های بسیاری از قبیل طراحی مشترک آن، منحصربه‌فرد می باشد. مدیران اجرایی ۳۸ بانک و موسسه اعتباری طراحی یک اپلیکیشن که بتوان در کلیه اکوسیستم مالی از آن استفاده کرد، را به لو آن الکساندر (Lou Anne Alexander) رئیس گروه پرداخت Early Warning سپردند.

این کار با هدف ارائه تسهیلات موبایلی یکسان به پایگاه گسترده مشتریان بانک ها انجام می گیرد تا این خدمات محدود به نسل جدید آشنا با تکنولوژی نگردد.

برعکس خدماتی مثل paypal، کاربران این سامانه، کارمزدی پرداخت نمی‌کنند. پول، مستقیماً از یک حساب بانکی به ‌حساب بانکی دیگر ارسال می شود که از بُعد تئوری سریع‌تر و امن‌تر می باشد. به گزارش رویترز، چندین سال طول کشیده است تا اپلیکیشن Zelle شکل بگیرد، چرا که رقبای قوی باید با هم متحد می ‌شدند.

الکساندر می‌گوید: «ابتدا موجی از پرداخت با کارت وجود داشت و سپس موج بانکداری آنلاین ایجاد شد. اکنون ما شاهد ایجاد محصولات دیجیتالی مانند Zelle هستیم و کیف پول ‌های موبایلی به شما کمک می ‌کند تا کارت ‌های پلاستیکی را کنار گذاشته و آن‌ ها را به دستگاه‌ های الکترونیکی که معمولاً همراه دارید، منتقل کنید».

در حال حاضر بیشتر از ۵۴۰۰ موسسه مالی، عضو شبکه Zelle هستند. زیرا تعداد بسیاری از مردم و موسسات مالی متعدد، بر این باورند که پول بایستی در سریع‌ترین زمان منتقل شود. در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹، بیش از ۱۷۱میلیون تراکنش در شبکه Zelle ثبت شده است؛ این مقدار تراکنش، حجمی برابر با ۴۴میلیارد دلار را داشت.

 

بانک ‌ها و موسسات مالی و اعتباری متعدد که با شبکه زله کار می‌کنند، از مشتریان و کاربران می‌ خواهند تا در شبکه Zelle عضویت یابند. برای آن دسه از افرادی که بانک شان با Zelle همکاری نمی‌کند، هم راه حلی وجود دارد. این افراد می ‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌ های iOS و اندروید، از کلیه سرویس‌ های این شبکه استفاده نمایند.

قابلیت‌های Zelle :

  • گزینه‌ های پرداخت: کاربران صرفاً می‌توانند توسط حساب بانکی خود در Zelle پول ارسال کنند.
  • کارمزد: Zelle کارمزدی برای ارسال یا دریافت وجوه مالی و ارزی دریافت نمی‌کند.
  • محدودیت ‌ها: محدودیت در تراکنش‌ های Zelle به بانک ‌ها و موسسات مالی و اعتباری طرف قرارداد بستگی دارد. کاربرانی که بانک مورد نظرشان با شبکه Zelle همکاری ندارد و آن ‌ها از طریق اپلیکیشن، از خدمات استفاده می‌کنند، می‌توانند در هفته، ۵۰۰ دلار تراکنش انجام دهند.

جمع‌بندی

از آنجایی که استفاده از این سرویس رایگان، سریع و راحت است در ایالات متحده جای خود را باز کرده است. و با توجه به اینکه شبکه شرکای مالی آن همواره در حال رشد است، این احتمال وجود دارد که شبکه Zelle به استاندارد انتقال پول شخص به فرد در ایالات متحده تبدیل شود، اما اینکه در سطح بین المللی گسترش پیدا می کند یا نه؟ باید صبر کرد و دید.

 

من زبانه # 1 محتوا هستم. برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. یک صبح، هنگامی که گرگور سامسا از رویاهای مضطرب از خواب بیدار شد، متوجه شد که خود را در یک تختخواب تبدیل کرده است به یک خرمالو وحشتناک.
من زبانه # 2 محتوا هستم. برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. مجموعه ای از نمونه‌های نساجی روی میز گذاشته شد – سامسا یک فروشنده مسافر بود.
من زبانه # 3 محتوا هستم. برای تغییر این متن روی دکمه ویرایش کلیک کنید. قطره باران می تواند شنیده ضربه زدن به پنجره، که باعث شده او را بسیار ناراحت کننده احساس. در مورد اینکه اگر کمی طولانی بخوابم، این همه مزخرف را فراموش میکنم.
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه
محتوای زبانه